تغذیه بیماران امیکرون : برای بهبود چه بخوریم؟

تغذیه بیماران امیکرون

سویه امیکرون مانند آتش در حال گسترش است. در ادامه به تغذیه بیماران امیکرون و غذاهایی که برای بهبود علائم باید مصرف کنید آورده شده است. شاید فکر کنید چربی‌ ها بزرگ ترین دشمن سلامت انسان هستند، اما جالب است بدانید که چربی‌ هایی به نام فسفولیپیدها از سلول‌ ها در برابر سموم، باکتری ‌ها و ویروس ‌ها محافظت می‌ کنند.

برای آگاهی از حقایق و نکات جالب و در امان ماندن از امیکرون به خواندن ادامه دهید. روشنفکران مشکل را حل می کنند، اما نابغه ها از بروز مشکل جلوگیری می کنند.

این تصور برای زمانی بود که این ویروس برای اولین بار با قدرت به بشریت ضربه زد.

یک تیم درمانی با همکاری ویجی تاکار، کارآفرین تناسب اندام و مربی طب عملکردی درباره مواد مغذی و غذاهایی که باید در رژیم غذایی امیکرون گنجانده شوند صحبت کرده است.

با ظهور سویه های جدید کووید 19 در سراسر جهان، به نظر می رسد که پیشگیری معنای جدیدی پیدا کرده است. مطالعات متعدد شدت عفونت کووید 19 را با BMI یا به عبارت ساده وزن بدن مرتبط دانسته اند.

نتایج مطالعات نشان می دهد که خطر آسیب ناشی از این ویروس با وزن زیاد و بیماری هایی مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا و غیره ارتباط قوی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رژیم غذایی مناسب برای پیشگیری و بهبودی از سویه امیکرون به خواندن ادامه دهید.

تغذیه بیماران امیکرون

برای جلوگیری از ابتلا به کووید باید از ماسک و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. اما اگر می خواهید از تأثیر آن بر زندگی خود جلوگیری کنید، باید وزن بدن را مدیریت کنید.

ماسک، مواد ضدعفونی کننده و قرنطینه راه حل دائمی برای کووید نیست. با این حال با عادی شدن کووید، مدیریت صحیح وزن بدن قطعا نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

چگونه می ‌توان وزن بدن را مدیریت و با امیکرون یا هر سویه دیگر از این ویروس مبارزه کرد؟

1. مصرف مقدار مناسب از منبع مناسب

یکی از تصورات غلطی که باید از ذهن خود دور کنید این است که تمام چربی ها و کالری ها (کلسترول) بد هستند. واقعیت این است که کبد تقریبا 80 درصد کلسترول بدن را تولید می کند.

بدن برای بسیاری از عملکردهای حیاتی از جمله تولید هورمون هایی مانند ویتامین D (که برای سلامت استخوان لازم است) به کلسترول نیاز دارد.

2. چربی ها و کربوهیدرات های خوب

پس اگر کلسترول مضر نیست چه کاری باید انجام داد؟ به نظر می رسد تمرکز باید روی LDL نوع B باشد. LDL لیپوپروتئین مسئول حمل لیپیدهایی مانند تری گلیسیرید و کلسترول است.

لیپوپروتئین ها را می توان از تمام منابع چربی و کربوهیدرات ها دریافت کرد.

اما غذاهای فرآوری شده یا کربوهیدرات های سفید مانند شکر تصفیه شده و آرد هستند که LDL خطرناک B را وارد بدن می کنند.  LDL نوع B عامل سخت شدن شریان ها و ایجاد بیماری های قلبی عروقی است.

3. مدیریت سطح کلسترول در تغذیه بیماران امیکرون

از طرف دیگر،LDL  نوع A و کلسترول HDL در لیست لیپوپروتئین های خوب قرار دارند و باید سطح این مواد را در بدن افزایش دهید.

پیش بینی می شود که کلسترول HDL برای سلامت قلب و عروق مفید است و با LDL نوع B و سایر عناصر در بدن نسبت معکوس دارد. در نتیجه کلسترول خوب، چربی و کربوهیدرات را از کجا دریافت کنیم؟

از مصرف چربی های ترانس، واناسپاتی، روغن سبوس برنج یا آفتابگردان بیش از حد فرآوری شده و غیره خودداری کنید.

از گنجاندن کربوهیدرات های تصفیه شده ساده مانند نوشیدنی های شیرین، محصولات لبنی شیرین، غلات تصفیه شده و غیره در رژیم غذایی خود اجتناب کنید.

به کربوهیدرات‌ های پیچیده پر از فیبر و سایر مواد مغذی مانند غلات 100 درصد، میوه ‌ها و سبزیجات تازه، حبوبات و غیره روی بیاورید و محصولات طبیعی مصرف کنید.

بیشتر بخوانید : علائم امیکرون : آنچه باید بدانید و میدانیم

تغذیه بیماران امیکرون

4. منابع خوب پروتئین

به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ۱ گرم پروتئین مصرف کنید. گنجاندن غذاهای غنی از پروتئین شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد و کمک می کند روزانه کالری کمتری دریافت کنید.

شیر، کشک، پنیر، غلات کامل، آجیل، غذاهای دریایی و غیره منابع طبیعی و بسیار خوب پروتئین هستند هستند. این مواد غذایی را به مقدار مناسب در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید و به طور کلی از پرخوری اجتناب کنید.

5. به فست فود نه بگویید

نه گفتن مهم ترین کار است و باید بدانید چه زمانی نه بگویید. می دانیم که به دلیل در دسترس بودن آسان و دلپذیر بودن این غذاها، نه گفتن به فست فودها بسیار سخت است.

حقیقت تلخ این است که فست فودها فاقد مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند و شما را وسوسه می کنند که بیشتر و بیشتر بخورید.

در نهایت بیش از آنچه بدن لازم دارد غذا می خورید و روغن و شکر فرآوری شده موجود در این فست فودها در طولانی مدت به بدن آسیب می رساند و منجر به چاقی می شود.

چاق بودن سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و این سیستم به اندازه کافی سالم نیست تا با ذرات خارجی و انواع جدید ویروس کووید مانند امیکرون مبارزه کند.

بنابراین بهتر است با دیدن فست فود نه بگویید و از خوردن این غذاها خودداری کنید. این عادت کوچک این قدرت را دارد که در سلامت و تناسب اندام تغییرات بزرگ ایجاد کند.

بیشتر بخوانید : ۱۵ ماده غذایی تقویت کننده سیستم ایمنی

6. ورزش کنید

به جای نگرانی درباره دوره واکسیناسیون بعدی و زندگی با ترس از پوشیدن ماسک و چندین بار ضدعفونی کردن دست ها، روزانه یک ساعت را صرف تمرین کنید و نسبت به آنچه مصرف می کنید آگاه باشد.

همچنین به بدن خود استراحت لازم را بدهید. با قرار گرفتن این سه مورد در کنار یکدیگر، سیستم ایمنی بدن تقویت شده و به احتمال زیاد از هر نوع ویروس از جمله سویه امیکرون در امان خواهید بود.

برای درمان امیکرون و دیگر بیماری های تنفسی و دریافت یک برنامه درمانی جامع شامل تغذیه بیماران امیکرون به کلینیک دکتر فرشاد خسروی در تهران مراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری با شماره تلفن های : 02188073136 و یا از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ با شماره 09337836820 در تماس باشید.
سایر شماره تماس های کلینیک 02188571523 و 02188591358
آدرس ما را در صفحه تماس با ما مشاهده کنید.

دیدگاه ها و پرسش و پاسخ های شما

0 دیدگاه ثبت شده برای "تغذیه بیماران امیکرون : برای بهبود چه بخوریم؟"
    اولین دیدگاه و یا پرسش را از طریق فرم بالا ثبت کنید 👆😍